چای ایرانی چه فرقی با چای خارجی دارد؟

چای ایرانی چه فرقی با چای خارجی دارد؟

همه ی ما ایرانی ها، چای را یکی از بهترین و آرام بخش ترین نوشیدنی در بین دمنوش های دیگر می دانیم. اما جالب است بدانید که بیشتر از نوع و کیفیت آن، به طعم آن دقت می کنیم. بزرگ ترین اشتباه ما نیز همین است که ندانیم چایی که مصرف می کنیم چه تأثیراتی می تواند بر روی بدن ما بگذارد؟!

متأسفانه چای ایرانی ، به طور میانگین در میان ما ایرانی ها، به دلیل خالص بودن نسبت به چای خارجی از طعم مطبوع تری برخوردار نیست! چرای که چای خارجی شامل انواع افزودنی ها و نگهدارنده ها می باشد. ازین رو مردم بجای انتخاب چای ایرانی که از کیفیت و خلوص بیشتری برخوردار است، چای خارجی را بهتر و با کیفیت تر می دانند.

طعم طبیعی همه ی چای ها تلخ بوده و بسته به نوع دم کردن آن این تلخی کم و زیاد می شود. رنگ چای نیز بسته به میزان چای استفاده شده و دمای آب، تنظیم میشود. اما چگونه می توانیم تشخیص دهیم که آیا این چای که مصرف می کنیم مضر است یا مفید؟

طبق تحقیقات دانشمندان روی چای خالص، نتایج مثبتی حاکی از مصرف به اندازه ی این محصول را به همراه داشته و استفاده از آن را حتی در بعضی مواقع ضروری اعلام کرده است. اما آیا واقعیت همین است؟ آیا همه ی چای های موجود در جهان همین گونه اند؟!

باید به عرضتان برسانم که : متأسفانه خیر!!

چای خالص و مرغوب در جهان به وفور یافت نمی شود، چرا که برای کشت و بهره برداری آن به فاکتورهای زیادی از جمله خاک مناسب، رطوبت معین و … نیاز داریم. بنابراین بیشتر چایی که تولید می شود، توسط کارخانه جات و آزمایشگاه های مخصوص، با افزودنی های مختلفی از جمله (رنگ دهنده ها، طعم دهنده ها و نگهدارنده های غیر استاندارد!) ترکیب می شوند. این نوع افزودنی ها که در مصارف طولانی مدت اثرات بد و مخربی را روی سلامتی ما و فرزندانمان می گذارند و از این طریق وارد زنجیره ی غذایی ما می شوند!

اکثر چای های وارداتی و خارجی از این دسته اند و از مرغوبیت و کیفیت واقعی چای برخوردار نیستند!

بنابراین به خاطر طعم و رنگ خاصشان مورد توجه مصرف کنندگان قرار می گیرند. و این امر موجب کاهش رضایت مشتریان عزیز از چای های اصیل ایرانی و وابستگی به چای های وارداتی و خارجی می شود!

بنابراین میزان تولید محصولات چای با کیفیت در ایران کاهش یافته و چای با کیفیت و اصیل، جای خود را به چای ناخالص و بی کیفیت وارداتی می دهد.

سایر برند های تیمن

تیمن در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید . . .

                

      Telegram Channel : @refahtea

تماس با ما

آدرس :گیلان , لاهیجان , کمربندی بعثت, پشت سرد خانه ایران زم

تلفن   : 42942 - 013  پیامک: 100042942

ايميل : 

درباره ما

شرکت تیمن(چای رفاه) در خطه سرسبز لاهیجان واقع در  قریه زیبای بیجاربنه در زمینی به مساحت 10000 متر مربع...  ادامه مطلب