مطالب دانستنی در مورد چای داغ

 مضرّات چای داغ و نحوه ی سرد کردن آن

 

 

بر اساس بررسی‌ هایی که در منطقه ترکمن صحرای استان گلستان که یکی از مناطق شایع سرطان مری است به انجام رسیده، معلوم شده است که نوشیدن مایعات داغی مانند چای، خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می ‌دهد.

این مساله شاید در حدود 40 سال پیش هم مطرح بود، اما در آن زمان، مطالعات، نتایج موفقی را در برنداشتند، در حالی که بررسی‌ های اخیر گروه داخلی گوارش دانشگاه علوم پزشکی تهران و همکاران‌شان نشان داده است که نوشیدن مایعات داغ خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می ‌دهد.

در بررسی‌ های اپیدمیولوژیک، مشخص شده افرادی که مایعات داغ می‌نوشند بیشتر به سرطان به ویژه سرطان مری مبتلا می ‌شوند.

 به نظر می ‌رسد در پی نوشیدن مایعات داغ، سوختگی دهان، گلو و مری را داریم و به علت همین عارضه و آسیبی که در اثر سوختن به سلول‌های مری وارد می‌شود، زمینه ابتلا به سرطان پیش می‌آید.

 عمدتا این سرطان در ناحیه مری بوده و بعد انتهای مری و معده را نیز درگیر می‌کند.

شاید ساده یا بی اهمیت به نظر برسد! برای خوردن صبحانه آماده می شوید. یک لیوان چای  برای خود می ریزید و آن را می نوشید ولی چای خیلی داغ است! بعضی افراد دوست ندارند چای را داغ بنوشند. در این مواقع ساده ترین راه حل افزودن مقداری آب به چای است.

اما افزودن آب به چای باعث کاهش غلظت آن می شود. فوت کردن چای  هم گفته می شود خالی از اشکال نیست(در اثر فوت کردن چای و قهوه دی اکسید کربن حاصل از بازدم با بخار آب مخلوط شده و تولید اسید کربنیک می کند که این اسید به همراه چای وارد معده می شود که برای معده مضر است).

راه حل ساده برای سرد کردن چای داغ بدون فوت کردن و بدون افزودن آب استفاده از سه تکه نان کوچک است!
سه تکه نان در اندازه ای حدود 5×5 سانتی متر آماده کنید و هر بار یکی از تکه ها را وارد لیوان چای کنید و برای 5 ثانیه چای را با آن تکه نان به هم بزنید! پس از سه بار تکرار این عمل شدت داغی چای کاسته شده و درحدی است که بدون سوزاندن لب و دهان شما قابل نوشیدن باشد.

 

تیمن در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید . . .

                   

تماس با ما

آدرس :گیلان , لاهیجان , کمربندی بعثت, پشت سرد خانه ایران زم

تلفن   : 42942 - 013  پیامک: 100042942

ايميل : 

درباره ما

شرکت تیمن(چای رفاه) در خطه سرسبز لاهیجان واقع در  قریه زیبای بیجاربنه در زمینی به مساحت 10000 متر مربع...  ادامه مطلب

سلام برنامه نظافت در کرج