چای ایرانی چه فرقی با چای خارجی دارد؟

چای ایرانی چه فرقی با چای خارجی دارد؟

اکثر ما ایرانی‌ها چای را بهترین و آرام‌بخش‌ترین نوشیدنی در بین دم‌نوش‌ها می‌دانیم؛ اما متأسفانه بیشتر از نوع و کیفیت آن، به طعم چای دقت می‌کنیم. بزرگ‌ترین اشتباه ما نیز همین است که ندانیم چایی که مصرف می‌کنیم چه تأثیراتی می‌تواند بر روی بدن ما بگذارد.

به‌طور میانگین چای ایرانی در میان ما ایرانی‌ها به دلیل خالص بودن، نسبت به چای خارجی از طعم مطبوع‌تری برخوردار نیست؛ چراکه چای خارجی شامل انواع افزودنی‌ها و نگهدارنده‌ها می‌شود و چای اصیل ایرانی فاقد طعم‌دهنده‌های مصنوعی است. ازاین‌رو مردم بجای انتخاب چای ایرانی که از کیفیت و خلوص بیشتری برخوردار است، چای خارجی را انتخاب کرده و حتی آن را بهتر و باکیفیت‌تر می‌دانند.

طعم طبیعی همه‌ چای‌ها تلخ بوده و بسته به نوع دم کردن آن این تلخی کم‌وزیاد می‌شود. رنگ چای نیز بسته به میزان چای استفاده‌شده و دمای آب، تنظیم می‌شود. اما چگونه می‌توانیم تشخیص دهیم که چایی که مصرف می‌کنیم مضر است یا مفید؟

طبق تحقیقات دانشمندان روی چای خالص، مصرف به‌اندازه این محصول تأثیرات مثبتی روی سلامت انسان داشته و استفاده از آن را حتی در بعضی مواقع ضروری اعلام می‌کنند. اما آیا واقعیت همین است؟ آیا همه چای‌های موجود در جهان همین‌گونه‌اند؟ باید به عرضتان برسانیم که متأسفانه خیر!

چای خالص و مرغوب در جهان به‌وفور یافت نمی‌شود؛ چراکه برای کشت و بهره‌برداری از آن به فاکتورهای زیادی ازجمله خاک مناسب، رطوبت معین و … نیاز داریم. بنابراین بیشتر چای تولیدی در سطح دنیا، توسط کارخانه‌ها و آزمایشگاه‌های مخصوص و با افزودنی‌های مختلفی ازجمله رنگ دهنده تا، طعم‌دهنده تا و نگهدارنده‌های غیراستاندارد ترکیب می‌شود. این نوع افزودنی‌ها در مصارف طولانی‌مدت اثرات بد و مخربی را روی سلامتی ما و فرزندانمان می‌گذارند.

اکثر چای‌های وارداتی و خارجی از این دسته‌اند و از مرغوبیت و کیفیت واقعی چای برخوردار نیستند؛ اما به خاطر طعم و رنگ خاصشان موردتوجه مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند و این امر موجب کاهش رضایت مشتریان عزیز از چای اصیل ایرانی شده و وابستگی به چای‌های وارداتی و خارجی را افزایش می‌دهد.

درنتیجه بهتر است با خرید چای خالص و اصیل ایرانی، علاوه بر لذت بردن از طعم دل‌نشین و گس چای واقعی، سلامتی خود و خانواده را نیز تضمین کنیم.

 

تیمن در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید . . .

                   

تماس با ما

آدرس :گیلان , لاهیجان , کمربندی بعثت, پشت سرد خانه ایران زم

تلفن   : 42942 - 013  پیامک: 100042942

ايميل : 

درباره ما

شرکت تیمن(چای رفاه) در خطه سرسبز لاهیجان واقع در  قریه زیبای بیجاربنه در زمینی به مساحت 10000 متر مربع...  ادامه مطلب

سلام برنامه نظافت در کرج