درباره ما

به فروشگاه ما خوش آمدید

شرکت تیمن (چای رفاه لاهیجان)

در سال 1279 هجری شمسی نخستین باغات چای ایران در شهر لاهیجان و به همت کاشف‌السلطنه احداث شدند و چند سال بعد مجوز ساخت اولین کارخانه چای ایران به تصویب رسید. در سال 1381 خورشیدی و یک قرن پس از احداث اولین کارخانه چای در  ایران، شرکت تیمن (چای رفاه لاهیجان) در خطه سرسبز لاهیجان و در روستای زیبای بیجاربنه، کارخانه خود را در زمینی به مساحت 10 هزار مترمربع و زیربنای 8 هزار مترمربع تأسیس نمود. این کارخانه که با هدف فرآوری چای باکیفیت و اصیل ایرانی برای عرضه در بازارهای داخلی و خارجی احداث شده، ظرفیت تولید و بسته‌بندی 20 تن چای خشک را در شبانه‌روز دارد.

شرکت تیمن با در اختیار داشتن تجهیزات مکانیزه و مدرن بسته‌بندی و به منظور ارتقاء کیفیت چای و ارضای ذائقه‌های متفاوت، اقدام به تولید انواع چای طبیعی، میوه‌ای و گیاهی نموده است. این شرکت همچنین در سال 1387 (سال نوآوری و شکوفایی)، برای اولین بار در ایران موفق به تولید چای سبز شده که این محصول پیش از آن 100% وارداتی بود. در سال 1389 نیز با تلاش مضاعف شرکت تیمن، چای اولونگ (نماد زیبایی شرق) برای اولین بار در ایران به تولید رسید.

شرکت تیمن مفتخر است در سالی که «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» نامیده شده، انواع کیک، کوکی و کلوچه حاوی چای سبز را برای اولین بار در ایران تولید کند. همچنین انواع چای سفید، چای سبز و چای سیاه در بسته‌بندی، اوزان و طعم‌های متنوع (بهارنارنج، هل، نعناع، دارچین، یاس، سیب و هلو) و قند طعم دار با طعم‌های طبیعی (دارچین، کاکائو، ترش و لیمو) در کنار برنج قهوه‌ای درجه‌یک نیز از جمله محصولات جدید شرکت تیمن هستند که با بهترین کیفیت و با نام‌های تجاری رفاه، سوگند و فاطیما به بازار عرضه می‌شوند.