چای ایرانی

چای ایرانی عنوان مطلبی است که در این مقاله به آن می پردازیم. ایرانیان تا قبل از دوره صفویه به جای چای قهوه می نوشیدند و از همان زمان نام قهوه خانه روی چایخانه های فعلی باقی مانده است. تا قبل از سال 1280 هم کشت چای در ایران وجود نداشت و قبل از این سال چای توسط تجار و بازرگانان وارد کشور می شد و بین مردم بازخورد مناسبی گرفت و مورد توجه قرار گرفت.

در حال حاضر شهرستان لاهیجان واقع در ایران مهمترین مرکز تولید چای ایرانی در کشور می باشد. چای از حدود 5000 سال قبل در ایران به عنوان یک گیاه دارویی مورد استفاده قرار می گرفته است که در آن زمان از طریق راه ابریشم از چین وارد ایران می شده است.

چای برای اولین بار توسط حاج محمد قوانلو ملقب به کاشف السلطنه به تشویق مظفرالدین شاه قاجار وارد ایران شد. از آنجایی که او قبلا حاصل خیزی زمین های گیلان را قبلا بررسی کرده بود چای برای اولین بار در دو نقطه در شمال کشور یعنی لاهیجان و تنکابن کشت شد. با گذشت زمان باعات چای در لاهیجان و شمال کشور افزایش یافت. امروز باغات چای بسیار زیادی در لاهیجان وجود دارد. شرکت چای رفاه لاهیجان تولید کننده انواع چای ایرانی می باشد. از انواع چای های تولید شده توسط این شرکت می توان چای سیاه و چای سبز، چای زرد، چای سفید و دمنوش ها و … اشاره نمود.

چای ایرانی

چای های تولید شده در چای رفاه لاهیجان بدون هیچ گونه رنگ و مواد افزودنی شیمیایی تولید شده و هماننده چای های خارجی وارداتی برای بدن مضر نمی باشد. امروز با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی افراد بیشتری این مهم را دریافته اند که چای ایرانی را به دلیل اهمیت سلامتی خود جایگزین چای خارجی کنند. با توجه موارد گفته شده جای ایرانی با ویژگی هایی که دارد جز سالمترین نوشیدنی های دنیا می باشد.

شرکت چای رفاه علاوه بر امکان خرید حضوری در فروشگاه سراسر کشور امکان خرید آنلاین چای ایرانی را برای شما فراهم کرده است. لطفا نظرات خود را در این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.