چای لاهیجان

چای لاهیجان یکی از محصولات معروف و مرغوب شهر لاهیجان در استان گیلان است. با کیفیت بالا و خواص فراوان مورد توجه بسیاری از علاقه مندان قرار گرفته است.

به دلیل شرایط اقلیمی خاص و بی نظیر گیلان، کاملا عاری از هر نوع سموم شیمیایی تولید می شود. طعم و عطر بسیار خوشایند و متفاوتی دارد. چای لاهیجان انواع مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به چای سبز، سرگل، قلم، شکسته و دستی محلی اشاره کرد.

چای لاهیجان

 

هر کدام از این انواع چای دارای خصوصیات و روش تولید خاص خود هستند.

برخی از خواص چای لاهیجان عبارتند از:

– پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی
– منظم شدن فرآیند گردش خون در مغز
– پیشگیری از رشد سلول های سرطانی
– نابود کردن ویروس های دهان
– پیشگیری از التهاب مثانه، اسهال و ذات الریه
– محفوظ ماندن دندان ها از پوسیدگی
– احساس آرامش و رفع خستگی

برای خرید چای لاهیجان می توانید به فروشگاه آنلاین چای رفاه لاهیجان مراجعه کنید و با قیمت مناسب و ارسال رایگان به تمام شهر های کشور، آن را تهیه نمایید.

حمایت از تولید داخلی ایرانی یکی از راه‌های تقویت اقتصاد ملی و افزایش اشتغال و رفاه مردم است.

برخی از مزایای حمایت از تولید داخلی و خرید چای لاهیجان عبارتند از:

1- ایجاد اقتصاد مقاوم چرخه‌ای:
با حمایت از تولید داخلی، شبکه‌ای از روابط اقتصادی بین تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و تامین‌کنندگان نیازهای ورودی برقرار می‌شود که منجر به رشد فعالیت‌های اقتصادی محلی و کلی می‌شود
2- افزایش اشتغال و کاهش بیکاری:
با توجه به پیوند اقتصادی بین تولیدکننده و مصرف‌کننده، تقاضا برای منابع نیروی کار محلی افزایش می‌یابد و زمینه را برای کارآفرینی و خلاقیت در جوانان فراهم می‌کند. 3-کاهش فعالیت‌های بازارهای موازی:
بخش عمده‌ای از کالاهای مصرفی وارداتی، وسایل نقلیه و حتی برخی از مواد اولیه، از طریق بازار غیرقانونی موازی ارز خارجی تامین می‌شود. مصرف تولیدات داخلی باعث کنترل و جلوگیری از این بازارهای مخرب موازی خواهد شد.
4- افزایش قدرت ارز ملی:
قدرت هر ارز در برابر ارزهای جهان عمدتا تابع تعادل تراز پرداخت آن است. لذا با مصرف کالاهای محلی، ذخیره و صادرات ارز خارجی بالاتر خواهد رفت و قدرت خرید نسبت به کالاهای خارجی بیشتر خواهد شد.
برای مطالعه بیشتر کلیک کنید

چای لاهیجان تولید داخلی ایران است و با استفاده از نیروی کار بومی منطقه توانسته است بهترین نوع چای را تولید کند.