چای سبز

چای سبز یکی از نوشیدنی های سالم و سرشار از خواص مفید است که اصالتا محصول چین می باشد که هم اکنون در ایران و کشورهای شرق آسیا هم تولید می شود. این چای گونه ای از چای می باشد که از برگ و جوانه ی گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می شود با این تفاوت که در فرآیند تولید آن مراحل پژمردگی و اکسیده شدن تهیه چای معمولی سپری نشده است.

آنچه در این مطلب آمده است:

چای سبز دارای انواع مختلفی است که نوع آن بستگی به شرایط رشد و روش باغبانی و زمان برداشت و فرآیند تولید دارد. برعکس تولید چای سیاه برای تولید این چای فرآیند اکسیداسیون یا همان فرآیند تخمیر صورت نمیگیرد و با توجه به این که عمل حرارت دادن و خشک کردن نوع چای قبل از عمل تخمیر انجام می شود کلروفیل موجود در برگ چای از بین نمی رود. کلروفیل ماده ای است که رنگ سبز برگ به دلیل آن می باشد. با توجه به کلروفیل موجود در چای سبز رنگ این نوشیدنی بعد از دم باید طیفی از رنگ سبز داشته باشد. اگر بعد از دم کردن چای سبز رنگ آن قهوه ای یا طلایی شد نشان از کیفیت پایین چای در هنگام فرآوری محصول می باشد.

چای سبز

شرکت چای رفاه لاهیجان اولین تولید کننده چای سبز در ایران است که با توجه به تولید انواع این چای با کیفیت توانسته است جایگاه ویژه ای در این زمینه فراهم آورد. این محصول برای اولین بار در سال 1386 توسط شرکت چای رفاه بصورت انواع چای طبیعی و کیسه ای و طعم دار تولید و به بازار عرضه شد.

 

خواص چای سبز

این محصول دارای پلی فنول زیادی است که از خواص ضد التهابی آن می توان یاد کرد. این خاصیت باعث کاهش قرمز و التهاب و تورم پوست می شود. استفاده از ژل چای سبز برای زخم ها و آفتاب سوختگی مفید است. پلی فنول موجود در این چای که تولید روغن سبوم که دلیل اصلی بروز آکنه در بدن است را کاهش می دهد. در واقع با کنترل و تعادل چربی پوست از بروز آکنه جلوگیری می شود. با توجه به خواص ضد میکروبی این چای باعث آسیب به غشاهای باکتریایی که موجب عفونت ها و آکنه می شوند، در کنترل این موارد موثر است.

اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) موجود در این محصول به جوان سازی سلول های در حال مرگ کمک می کند و در ترمیم سلولهای آسیب دیده پوست تاثیر گذار است و با کمک به ساخت سلولهای جدید پوستی بروی جوانی پوست تاثیر بسزایی دارد که موجب بهبود خاصیت ارتجاعی و جلوگیری از چین و چروک پوست می شود.

نحوه مصرف

نحوه مصرف و دم کردن چای سبز بسیار مهم است زیرا در صورت دم نادرست این محصول طعم و کیفت و همچنین خواص آن از بین خواهد رفت. قوری را با آب جوش گرم نمایید. برای هر فنجان چای یک قاشق مرباخوری چای خشک در قوری ریخته و به آن آب از جوش افتاده اضافه کنید و اجازه دهید به مدت 3 الی 5 دقیقه دم بکشد.

 

انواع چای سبز رفاه لاهیجان

برای خرید این محصول بصورت آنلاین میتوانید از سایت چای رفاه لاهیجان اقدام به خرید کنید. این محصولات بصورت مستقیم پس از تولید از کارخانه در لاهیجان برای شما به سراسر کشور ارسال می شود بنابرین تازه بودن و قیمت روز آن تضمین شده می باشد.

برای خرید این محصولات به این لینک مراجعه کنید.

راهنمای خرید چای ایرانی

راهنمای ثبت نام در سایت چای رفاه لاهیجان